Z archivu děčínského fotografa Vilibalda Liebschera – téma 15

Bourání původní Hrnčířské ulice, Děčín I, 60. – 70. léta

Pro zvětšení klikněte na obrázek.

Bourání původní Hrnčířské ulice, Děčín

Pohled z Masarykova (tehdy Leninova) náměstí do Hrnčířské ulice. Je dobře vidět její původní podoba. Vzadu dům čp. 330/20 v Pohraniční ulici, který ze všech domů, které jsou na snímku, jediný dodnes stojí.

Bourání původní Hrnčířské ulice, Děčín

Pohled z Hrnčířské ulice na náměstí

Bourání původní Hrnčířské ulice, Děčín

Pohled z Hrnčířské ulice na náměstí. Dům vpravo už nemá střechu (na předchozím snímku ji ještě měl).

Bourání původní Hrnčířské ulice, Děčín

Křižovatka Hrnčířské a Pohraniční ulice. Hrnčířská vlevo, Pohraniční vpravo. Domy v Pohraniční ulici byly zbourány také. (Pohraniční ulice se tehdy jmenovala Pohraniční stráže.)

Bourání původní Hrnčířské ulice, Děčín

Kostel sv. Václava a Blažeje a třináctipodlažní panelák vlevo (v Duchcovské ulici) jsou skvělými vodítky, aby měl člověk představu, kde se fotograf nacházel – asi 20 metrů pod dnešní poliklinikou v Myslbekově ulici. Plocha sloužila jako dočasné parkoviště nákladních aut. V té době vozili východní Němci z Maďarska nákladními automobily s vleky prasata domů a mívali tam přestávky.

Bourání původní Hrnčířské ulice, Děčín

V místě dnešního malého panelového sídliště u kostela. V oplocené části byla sběrna papíru a železa.

Bourání původní Hrnčířské ulice, Děčín

Opět pohled z Hrnčířské ulice na náměstí

Bourání původní Hrnčířské ulice, Děčín

V těchto místech je dnes pasáž v Hrnčířské ulici. Kolik pasáží v Děčíně je? Málo.

Bourání původní Hrnčířské ulice, Děčín

Na snímku je mimo jiné vidět dvůr, kde probíhalo zásobování dvou prodejen – řeznictví a ovoce-zeleniny (obě byly ve stejném domě v levém horním rohu náměstí)

Bourání původní Hrnčířské ulice, Děčín

Pohled z Hrnčířské ul. směrem k Myslbekově ul.

Pohled z Hrnčířské ulice (z rohu náměstí) směrem ke kostelu

Bourání původní Hrnčířské ulice, Děčín

Tak tyto paneláky u Hrnčířské ulice známe (ty, co jsou na záběru, mají adresu Pohraniční ul.), ale ještě není vybudovaná pasáž vepředu. Zajímavé je srovnání tohoto snímku s úplně prvním.

Pokud chcete vlastnit konkrétní obrázek bez vodoznaku v plné kvalitě a velikosti nebo ho použít pro publikační účely, obraťte se na tohoto kontaktního pracovníka.

Cena: podle účelu použití, nejčastěji 50 Kč/1 ks.

Další témata >>