Ignác Arnož a jeho působení v Kongregaci mariannhillských misionářů

Počet stran

Jazyk

česky

Již tento pátek 17. 12. bude v muzejní recepci k prodeji zcela nová publikace o podmokelském rodákovi Ignáci Arnožovi pojmenovanou Ignác Arnož a jeho působení v Kongregaci mariannhillských misionářů.

Autorkou je afrikanistka PhDr. Marie Imbrová, která se s velkým úsilím po dva roky snažila sebrat po evropských i afrických archivech informace o našem významném rodákovi.

Letos v září absolvovala cestu do zimbabwského (dříve Jižní Rhodésie) do města Bulawayo, kde Ignác Arnož působil jako biskup, a do Empandeni, kde je podmokelský rodák pohřben.

Kromě neobvyklé životní pouti Ignáce Arnože se v knize seznámíte s mnoha zajímavými informacemi o jižní Africe z 1. pol. 20. století bohatě doplněné o historické i současné fotografie.

Věříme, že se rádi seznámíte s osudem dosud málo známého, avšak velmi významného rodáka.

200.00Kč

Dostupnost