POZOR! Prohlídky v neděli 18. 9. jsou z důvodu nemoci ZRUŠENY! Náhradní termín upřesníme! 

Komentovaná prohlídka výstavou Naděje, zklamání a strach, která přibližuje život místních obyvatel za druhé světové války se koná v sobotu 17. 9. od 10.15 hodin v děčínském muzeu.

Srdečně zveme na komentovanou prohlídku výstavou Naděje, zklamání a strach, která se uskuteční ve čtvrtek 8. září od 17 hodin. Provádět a svým komentářem doplňovat tentokrát bude doc. Martin Veselý, spoluautor výstavy. 

Srdečně zvěme na další komentovanou prohlídku výstavou Naděje, zklamání a strach, která se uskuteční ve středu 31. 8. od 17 hodin. Provádět a svým komentářem doplňovat bude V. Pažourek.

I v letošním roce se děčínské muzeum stane součástí Literárního Zarafestu. V sobotu 27. 8. od 17 hodin se zde se svými literárními skvosty publiku představí několik umělců. 

Komentované prohlídky výstavy Harry Potter aneb Mudlové, přijeďte express! jsou pro vás připraveny na středu 17. 8. 2022.

Eliška Poloprudská je autorka kuchařky „Jídlo roste u cesty – válečné rady německým hospodyňkám“, vydané u příležitosti výstavy Naděje, zklamání a strach.

Prohlídka výstavy Naděje, zklamání a strach - Život na Děčínsku v letech 1938-1946.

Vstupné 80 Kč.

Ve středu 29. 6. v 17 hodin bude slavnostně otevřena nová výstava o životě na Děčínsku v letech 1938 - 1946, která se věnuje životu obyvatel Sudetské župy za války. Jmenuje se "Naděje, zklamání a strach".

Srdečně zveme v neděli 26. 6. 2022 na komentované prohlídky se sběratelkou a autorkou výstavy Harry Potter aneb Mudlové, přijeďte express! Andreou Vendolskou v 10.30, 12.00, 13.30 a 15.00 hodin.

Hardcore punková subkultura a politická participace v Ústeckém kraji bude ve středu 15. června od 17 hodin hlavním tématem Mgr. Petra Bláhy, Ph.D.v kavárně Prostoru_  v Podmoklech.

Je nám potěšením, že můžeme ve čtvrtek 2. června od 18 hodin u nás v muzeu po dvou letech pauzy přivítat oblíbené děčínské Jazz Trio a jejich hosty. V případě dobrého počasí se posluchačům představí na muzejním nádvoří.

Na zajímavou přednášku doc. PhDr. Tomáše Velímského, CSc., který je děčínským posluchačům již dobře známý, se můžete těšit ve čtvrtek 26. 5. od 17 hodin v podmokelské kavárně Café Prostoru_.

Chcete se potkat s velkým Hagridem? Už v neděli 1. května se můžete těšit na první komentované prohlídky výstavy Harry Potter aneb Mudlové, přijeďte express!, kde se vám Hagrid představí! Prohlídky se konají v 11 hodin, ve 13 a v 15 hodin! 

Vstupné: dospělí 80 Kč, děti 40 Kč  

Náš muzejní kolega z Varnsdorfu se dlouhodobě věnuje dějinám textilního podnikání. Třeba Vám vysvětlí "Co to je Bělidlo ?" nebo "Proč bylo Šluknovsko jedním z nejbohatších regionů Rakousko-Uherska ?". Vstupné 20 Kč ke konzumaci.

Československo v minulosti rozvíjelo dovednosti v projektování lodí. Díky tomu u nás vznikla celá řada plavidel. Pořádáno ve spolupráci se Spolkem přátel plavby.
Umění

Srdečně zveme v pátek 25. 3. od 16 hodin na komentovanou prohlídku výstavy obrazů Martina Feriho - Verifikace poníkova prizmatu.

Nové poznatky a shrnutí historie plavby do třicetileté války.

Srdečně zveme v úterý 22. 2. od 17 hodin na zahájení výstavy obrazů výtvarníka Martina Feriho s názvem Verifikace poníkova prizmatu. Výstava trvá do 31. 5. 2022.

Autorka výstavy afrikanistka, bývalá diplomatka a cestovatelka PhDr. Marie Imbrová vás provede ve středu 16. 2. od 16 hodin při komentované prohlídce výstavou Ignác Arnož - podmokelský misionář v Africe.