Přednáška: doc. PhDr. Miroslav Popelka, CSc. - Eduard Štorch a jeho lovci mamutů

místo

Oblastní muzeum v Děčíně

Přednášku o lovcích mamutů Eduarda Štorcha od předního českého odborníka na pravěk Miroslava Popelky si můžete vyslechnout ve středu 10. 11. od 17 hodin v děčínském muzeu.

Mezi oblíbené osobnosti doc. PhDr. Miroslava Popelky, CSc, patří Eduard Štorch, český pedagog, spisovatel a archeolog, jenž proslul svými povídkami a romány situovanými nejčastěji do období doby kamenné a doby bronzové. Jeho nejznámější dílo nese název Lovci mamutů. Byl skautem a významným představitelem reformního pedagogického hnutí 20. let.

Doc. PhDr. Miroslava Popelka, CSc, zástupce ředitele Ústavu pro archeologii, vedoucí semináře pro starší pravěk, specializace neolitizace českých zemí ve středoevropském kontextu, kamenná štípaná industrie – těžba, distribuce, využití, archeologie a veřejnost, experiment v archeologii.

Vstupné 20 Kč.