Africká muzejní noc

místo

Oblastní muzeum v Děčíně

Bohatý a originální program AFRICKÉ MUZEJNÍ NOCI zaujme všechny věkové kategorie, od nejmenších po nejstarší. Muzejní nádvoří se na jeden den promění v africké tržiště, módní salon i koncertní arénu.
 

Kromě komentovaných prohlídek výstav afrikanistkou Marií Imbrovou na téma Africký šperk a umění http://muzeumdc.cz/program/africky-sperk-umeni .

Na muzejním nádvoří bude připravena ochutnávka originálních jídel západní Afriky - ryba s kořením, grilované banány, smažená rýže či masové kousky v omáčce.

Obchodník ze západní Afriky přiveze i tradiční oblečení a obuv, které si budete moci zakoupit. Připraveny budou i další stánky s originálními africkými rukodělnými předměty ze Zimbabwe, Ugandy či Keni určené k prodeji. Pro děti je připraven fotokoutek Masajů s tradičními lidovými doplňky či malování afrických zvířátek na obličej.

Od 19 hodin se společně s pěvecku sešlostí SaH rozvlníme v rytmu afrických písní.

Od 20 hodin večer libozvučně doladí děčínský zpěvák a hudebník Tomáš Kostka v rytmu blues.

Celý den na Vás čeká také bohatá AFRICKÁ CHARITATIVNÍ TOMBOLA! Výtěžek z tomboly poputuje na pomoc jedněm z nejchudších obyvatel planety v Zimbabwe, peníze jsou určeny na jídlo, školní docházku, lékařskou pomoc či podporu největší sochařské školy na světě Tengenenge. www.tengenenge.cz

Vstupné 30 Kč.